نقد و بررسی

دریل پیچ گوشتی شارژی ماکیتا مدل Makita DF331D

دریل از پرکاربرد ترین ابزار های صنعتی و حتی خانگی برا ایجاد سوراخکاری در قطر های مختلف بر روی سطوح فلز، بتن، چوب و… می باشد امروزه با استفاده از ابزار های مخصوص پیچ گوشتی و شاسی چپ گرد و راست گرد دریل از آن به عنوان یک پیچ گوشتی برقی نیز استفاده می کنند. همچنین با پیشرفت این ابزار ها انواع مختلف دریل های ساده و چکشی در اندازه های مختلف ساخته شده است تا کاربر به راحتی ابزار مناسب کار خود را انتخاب کند و بهترین کابرد را برای آن داشته باشد.

Makita DF331D

مشخصات فنی

دریل ماکیتا مدل Makita DF331D یک دستگاه با هیمن ویژگی هاست، از جمله این ویژگی های قابلیت چکشی بودن آن است. که موجب سهولت در سوراخکاری خواهد شد .

حداکثر قطر مته متصل به سه نطام یکی از ویژگی های مهمی است که کابران همواره به آن توجه می کنند. مدل Makita DF331D از یک سه نظام 10 میلی متری بهره می برد.

انرژی مورد نیاز این دریل از طریق یک باطری لیتیوم یونی 2 آمپر ساعت تامین می‌شود. همچنین ماکیتا همراه با این دریل یک باطری اضافه و 30 قلم وسیله کاربردی دیگر و لوله خرطومی قرار داده است تا کاربران خود را از هرلحاظ بی نیاز سازد.

از دیگر ویژگی های دریل ماکیتا مدل Makita DF331D به سرعت چرخش آزاد 0-1900 دور در دقیقه، گشتاور ۲۶.۳۲ نیوتن متر و قایلیت کنترل سرعت آن می توان اشاره کرد، حداکثر قطر سوراخکاری در فولاد ۱۰ميلي متر و در چوب ۲۸ میلیمتر است .

مشخصات کلی

از دیگر ویژگی های این دریل خاصیت پیچ گوشتی شدن آن است، به لطف اهرم چپ گرد و راست گرد مته و باطری قدرتمند آن می توان از این مدل به عنوان یک پیچ گوشتی شارژی استفاده کرد. همچنین این مدل داری وزنی معادل 1.2 کیلوگرم است که یک دریل بسیار سبک در میان دریل های همه رده خود محصوب می شود.

نتیجه

درکل پیچ گوشتی شارژی ماکیتا مدل Makita DF331D ، یک مدل بسیار کاربردی در مصارف خانگی ، تجاری و صنعتی است. این مدل به دلیل شارژی بودن و موتور قدرتمند در میان کاربران محبوبیت خاصی دارد و در مشاغل مختلفی مانند نصب پارتیشن، نصب کابینت، انجام کارهای الکتریکی ساختمانی، تاسیساتی و… کاربرد دارد.

منبع : سایت ماکیتا