نقد و بررسی

تراز لیزری هیوندای مدل 3D-600

تراز لیزری از نوع ابزارآلات دستی می باشد، که به منظور هم تراز( هم سطح ) کردن، عمود نمودن سطوح مختلف و اندازه گیری میزان شیب یکار برده می شود.

در زمان های قدیم معمار ها به منظور ترازنمودن سطوح از ابزار های مختلف مانند نخ، شاقول و… استفاده می کردن که این کار هم زمان بر بود و هم دقت کمی داشت علاوه بر اینها وسیله ای دست و پا گیری برای استادکار و معمار بود. امروزه معماران به منظور افزایش میزان دقت خود و تسریع در انجام این امور از تراز های لیزی استفاده می کنند. که بدون نیاز به نخ و… در کسری از ثانه انحام می شود و به مراتب دارای دقت بسیار بشتری است.

در این سیستم با استفاده از تشانه گر اشعه لیزر دو خط در راستای افقی و عمود عملیات ترازبندی را به صورت خودکار انحام میدهند، ترازهای لیزری معمولا داری سیستم خود تراز شونده هستند بنابر این اگر دستگاه تراز لیزی خود در جایی غیرتراز باشد نگران نباشید زیرا سیستم تراز خودکار خط های لیزر را تراز خواهند کرد.

از جمله کاربرد ترازلیزی می توان به : نصب انواع پریز و کلید، ترازنمودن ستون های ساختمانی، چسپاندن کاغذ دیواری، نصب انواع کاشی و سرامیک، نصب کابیتت و هم راستا کردن دو پنجره و… اشاره کرد.

Hyundai 3D-600

مشخصات فنی

تراز لیزری مدل 3D-600 از جمله ترازهای لیزری است که توسط شرکت هیوندای ساخته شده است، و از جمله وسایل کاربردی و کارآمد برای معماران و طراحان داخلی محسوب می شود، هیوندا این مدل با فناوری لنر کلاس دو تولید کرده است.

تراز لیزری هیوندای مدل 3D-600 ، دارای سه لنز به صورت 360 درجه افقی، 360 درجه عمودی و 360 درجه شاقول می باشد. این مدل دارای لنز های بسیار قوی قرمز هستند که برد اندازه گیری آن تا 50 متر نیز خواهد رفت.

میزان خطایی احتمالی این دستگاه 2.5 میلی‌متر برای هر 10 متر می باشد که مقدار بسیار قابل قبولی در میان تراز های لیزی می باشد.

شما به راحتی می توانید از این دستگاه در مخیط آلوده و خیس استفاده کنید زیرا مدل 3D-600 در برابر گرد غبار و آب مقاوم است و دارای استاندازد IP54  نیز است.

منبع انرژی استغاده شده از این دستگاه از طریق چهار عدد باطری قلمی 1.5 است، که همراه با دستکاه برای شما ارسال می شود.

Hyundai 3D-600

 

نتیجه

درکل تراز لیزری هیوندای مدل Hyundai 3D-600 یک ابزار دستی می باشد که امروزه لازمه کار معماران و … می باشد این مدل یکی از بهترین ترازهای اندازه گیری در رده کاربری خود است.

 

منبع: هیوندای